Garść ciekawostek o ruletce

Nic tak nie ukazuje prawdziwości powiedzenia o tym, że fortuna kołem się toczy, jak czas spędzony przed ruletką. To jedna z najbardziej emocjonujących gier losowych, która cieszy się zainteresowaniem w praktycznie każdym zakątku świata. Z ruletką wiąże się też kilka ciekawych faktów, które warto poznać.

W ruletkę można grać nawet w autobusie

Wcale nie trzeba wyruszać w daleką podróż do Las Vegas, czy Monako, by móc zagrać w ruletkę. Współczesna technologia sprawia bowiem, że cieszyć się z emocji towarzyszących tej grze można w praktycznie dowolnym miejscu i o dowolnym czasie.

Gra ruletka online jest dostępna zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Do zabawy potrzeba mieć więc np. telefon i dostęp do sieci. Obędzie się nawet bez ściągania żadnego oprogramowania, ponieważ zupełnie wystarczająca okazuje się dowolna przeglądarka internetowa. Zasady internetowej ruletki są dokładnie takie same jak tej rozgrywanej w kasynie. Ba, to w sieci można zagrać w znacznie większą ilość odmian ruletki.

Zagrać można w kilka odmian ruletki

Jako pierwsza pojawiła się tzw. europejska odmiana ruletki. Do dziś jest ona uważana za najbardziej ekskluzywną, a praktykuje się ją zwłaszcza w kontynentalnej części Europy. Druga klasyczna wersja tej gry zwana jest amerykańską. Powstała ona wtedy, gdy właścicieli kasyn w USA zdecydowali się dodać do koła dodatkowe pole zerowe (celem zwiększenia przychodów).  Trzecią klasyczną wersją ruletki jest ta znana jako francuska. W jej przypadku zasady są zbliżone do reguł ruletki europejskiej, jednak gracze uzyskują możliwość stawiania kilku dodatkowych zakładów.

XXI wiek i rozwój kasyn online sprawił, że poza trzema tradycyjnymi odmianami ruletki, na popularności zyskały jej kolejne wersje. W sieci zagrać można np. w ruletkę multiball. Tu na kole ląduje nie jedna, a kilka kulek jednocześnie. Zakłady są zaś rozliczane w sposób proporcjonalny. Zainteresowanie wśród internautów wzbudza również miniruletka. W jej przypadku gra toczy się na kole złożonym z mniejszej liczby numerów. Internet to miejsce, w którym zagrać można nawet w ruletkę bez zera na kolę. Ta wersja gry pod względem statystycznym jest wyjątkowo korzystna dla graczy. Z drugiej jednak strony w ruletce bez zera pojawia się kilka ograniczeń, np. niewysoki limit maksymalnej stawki zakładu, co przekłada się na brak możliwości wygrania wysokich sum podczas jednej rundy gry.

Ruletkę zwie się szatańską grą

Zasady gry w ruletkę opracował w XVII wieku francuski uczony Blaise Pascal. Od samego początku tę grę zaczęto określać mianem szatańskiej, a ten pseudonim jest używany do dzisiaj. Nazwa „szatańska gra” pojawiała się z paru powodów. Przede wszystkim po zsumowaniu wartości wszystkich numerów na kole ruletki otrzymuje się wynik 666, czyli liczbę kojarzoną z szatanem. Poza tym ruletka jako gra hazardowa wzbudzała skrajne odczucia, a nieprzychylenie na jej temat wypowiadali się między innymi hierarchowie kościelni.

„Szatańska gra” to jednak niejedyny synonim ruletki. Wielu graczy nazywa ją bowiem „królową kasyn”. Ruletka to bowiem najstarsza gra hazardowa, którą praktykuje się do czasów współczesnych. Poza tym ruletka kojarzy się z ekskluzywnością i często zajmuje centralne miejsce w kasynach naziemnych. Warto też wiedzieć, że do popularyzacji ruletki walnie przyczynił się król Ludwik XVI. W czasach współczesnych przy kole do ruletki spotkać zaś można samego Jamesa Bonda.

Szanse gracza w ruletce są wysokie

Każda kolejna runda gry we wszystkich grach hazardowych jest nieprzewidywalna. Gracz zawsze może zarówno wygrać, jak i przegrać. Jednakże poszczególne gry losowe zapewniają odmienne statystyczne szanse na wygranie.

Dla usystematyzowania wprowadzono parametr RTP, czyli Return To Player wyrażany w procentach. Im jego wartość jest wyższa, tym szanse gracza większe (a przewaga kasyna mniejsza).   W przypadku gier slot RTP zwykle wynosi około 96%. Tymczasem dla ruletki w odmianie francuskiej ten wskaźnik może wynosić niemal 99%. Innymi słowy, przewaga kasyna nad graczem jest tu wręcz iluzoryczna.

Korzenie ruletki sięgają starożytności

Matematyczne zasady współcześnie praktykowanej ruletki na bazie teorii prawdopodobieństwa określono kilkaset lat temu. Niemniej źródła historyczne wskazują na to, że pierwowzór gry stworzono już w starożytności.  Rozgrywki z zasadami ruletki toczyli już starorzymscy i starogreccy wojownicy. Prawdopodobnie podobną grę praktykowano również w antycznych Chinach.

Ruletka to multum możliwości stawiania zakładów

Zasadniczo reguły ruletki są banalne. Oto gracz stawia żetony na wybrane numery i liczy na to, że kulka wypadnie na obstawionym przez niego polu. Rzeczywiście stawianie zakładu na jeden konkretny numer jest proste i sprawia, że każdy możesz włączyć się do gry bez poświęcania czasu na analizowanie wszystkich zasad.

Równocześnie jednak ruletka zapewnia możliwość stawiania znacznie bardziej skomplikowanych zakładów, które pozwalają manewrować poziomem ponoszonego ryzyka. Służą do tego pola zewnętrzne, gdzie można obstawiać całą grupę numerów.

Przez lata gracze starali się też opracować system, który zagwarantowałby im sukces. Najpopularniejszym z nich jest system Martingale zakładający podwajanie stawki aż do momentu, gdy uda się osiągnąć wygraną. Trzeba jednak wiedzieć, że nie ma żadnego skutecznego sposobu na zagwarantowanie sobie wygranej. Ruletka, jak każda gra losowa wiąże się z ryzykiem utraty postawionych środków. Należy więc ją traktować jako źródło dobrej zabawy, a nie metodę na zdobycie fortuny.

W ruletkę można zagrać za darmo

By zagrać w ruletkę, wcale nie trzeba ryzykować utraty żadnych pieniędzy. W portalach kasynowych online z łatwością można wybrać tryb gry za darmo. W tym przypadku wszystkie pieniądze są całkowicie fikcyjne. Darmowa ruletka nie przyniesie więc prawdziwych nagród finansowych, ale też nigdy nie doprowadzi do stracenia choćby grosza.

W darmową ruletkę przez Internet warto zagrać przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze potrafi ona dostarczyć naprawdę sporo emocji i świetnie sprawdza się jako źródło niezobowiązującej rozrywki. Po drugie tryb gry za darmo pozwala nabrać wprawy i zrozumieć wszelkie niuanse rozgrywki. Nabyta wiedza oraz doświadczenie mogą zaś zaprocentować, gdy przejdzie się już do grania w ruletkę na prawdziwe pieniądze.

The Rise of Solar Energy

Whether you are considering a solar panel installation for your home or business, it...

Emergency Drain Unblocking – Things You Can Do to Get Rid of a Clogged Drain

Emergency drain unblocking is an important service that can be a life saver, especially...

Mini Piling Contractors Near Me

When you need to find a mini piling contractor, you will need to know...